biogazownie rolnicze

Gospodarstwa domowe

Gospodarstwa domowe

Przykładowe rozwiązania dotyczące ekoenergetyki w gospodarstwie domowym

Ogrzewanie pomieszczeń

Na etapie projektowania i budowy nowego domu powinno się zadbać o ograniczenie zapotrzebowania na ciepło poprzez odpowiednią izolacyjność ścian, okien i stropodachów (co wymuszają przepisy prawne) oraz o efektywne źródło ciepła i instalację grzewczą. Uzasadnione jest np. stosowanie ogrzewania niskoparametrowego z wykorzystaniem gazowego kotła kondensacyjnego. W przypadku dostępu do stabilnego dolnego źródła ciepła  korzystna może być inwestycja w pompę ciepła, choć jest to rozwiązanie bardzo drogie inwestycyjnie.

Inaczej jednak ma się sprawa w przypadku istniejących obiektów, zwłaszcza jeśli kocioł c.o. i instalacja są wciąż w dobrym stanie technicznym. Pytanie, które sobie należy postawić brzmi - czy wykorzystuję paliwo w sposób optymalny/efektywny? Wiele kosztownych błędów można popełnić. Część z nich jest opisana na stronie czysteogrzewanie.pl, której lekturę szczerze polecam. Tam można się dowiedzieć jak bez inwestowania w nowy kocioł węglowy można zaoszczędzić w sezonie grzewczym do 40% węgla.

Prosumenci

Prosument to przyłączony do sieci elektroenergetycznej mikroproducent energii elektrycznej na własne potrzeby. Ma możliwość sprzedaży chwilowych nadwyżek do sieci, a z zakładem energetycznym rozlicza się bilansowo w okresie półrocznym.  

Jest to możliwe przede wszystkim dzięki rozwojowi technologii i dotyczy głownie instalacji fotovoltaicznych, aczkolwiek możliwe są także mikroturbiny wiatrowe lub wodne, a w niedalekiej przyszłości ogniwa paliwowe.Projekt biogazowy na sprzedaż

Mój Klient wycofuje się z inwestycji i chce sprzedać spółkę celową utworzoną do budowy biogazowni rolniczej, zintegrowanej z gorzelnią, o mocy do 1 MW. Projekt ma wszystkie wymagane pozwolenia i założony dziennik budowy, Lokalizacja: województwo pomorskie. Atrakcyjna cena. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu w celu udostępnienia szczególów.